Tekniikan Akateemisten Liitto ry:n Kokoomusverkosto

 

 

 

 

TEKin valtuustoon kaudelle 2017-2020 valitut Kokoomuksen vaaliliiton ehdokkaat (nimi ja äänimäärä)

ETELÄINEN VAALIALUE – VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT

Marjo Matikainen-Kallström 279
Markku Markkula 112
Lotta Forssell 75
Sanna Perkiö 61
Elina Wanne 55
Pirjo Kemppi-Virtanen 50
Janne Inkilä 48
Petri Orava 47

ETELÄINEN VAALIALUE – VARASIJALLE VALITUT

Timo Nyman 43
Arni Kujala 43
Tero Anttila 41
Jouni J Särkijärvi 36
Juha Kestilä 31
Jarmo Nieminen 29
Jussi Koskinen 26
Tero Vierros 24
Juhani Horelli 22

LÄNTINEN VAALIALUE – VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT

Antti Ivanoff 57
Petri Nyberg 36
Marjut Seppälä 36
Tero Arvonen 32
Johanna Ahopelto 31

LÄNTINEN VAALIALUE – VARASIJALLE VALITUT

Kari Jussila 31
Ilkka Raatikainen 29
Heikki Heiskanen 28
Ari Anttila 27
Juha Koski 26
Rauno Luoma 26

ITÄINEN VAALIALUE – VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT

Kimmo Koskinen 54
Anna-Maria Länsimies 20

ITÄINEN VAALIALUE – VARASIJALLE VALITUT

Pekka Riiali 18
Petteri Laaksonen 18
Ilari Kinnunen 15

POHJOINEN VAALIALUE – VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT

Mari-Leena Talvitie 51
Mikko Merihaara 41

POHJOINEN VAALIALUE – VARASIJALLE VALITUT

Henna Jaakola 28
Jaakko Okkonen 26

Heli Pihlajamaa 23


TEKin valtuustoon kaudelle 2014-2017 valitut Kokoomuksen vaaliliiton ehdokkaat

sija, vaalinumero, tutkinto, nimi, syntymäaika, kotipaikka, työnantaja, äänet

ETELÄINEN VAALIALUE - VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT (11)

1. 341 DI eMBA Matikainen-Kallström Marjo 1965 Espoo Eduskunta 231
2. 356 TkT Perkiö Sanna 1962 Helsinki Insinööritoimisto Ecobio Oy 116
3. 340 DI Markkula Markku 1950 Espoo Aalto-yliopisto 92
4. 308 DI Forssell Lotta 1972 Helsinki Valmet Oyj 65
5. 325 DI Kemppi-Virtanen Pirjo 1958 Espoo Genpro Solutions Oy 64
6. 353 DI Orava Petri 1965 Mäntsälä Neste Jacobs Oy 56
7. 352 DI Nyman Timo 1961 Vantaa Neste Jacobs Oy 51
8. 331 DI Koskinen Jussi 1963 Espoo Sijoittaja yrittäjä 47
9. 348 DI Nieminen Jarmo 1960 Espoo Efore Oyj 47
10. 339 DI FM Länsimies Anna-Maria 1974 Kotka Fortum Loviisan vl 47
11. 366 arkkit. Särkijärvi Jouni 1948 Espoo 43

ETELÄINEN VAALIALUE - VARALLE VALITUT (12)

1. 367 DI Tuomaala Perttu 1973 Porvoo ENSTO Finland Oy 38
2. 361 DI Riiali Pekka 1970 Lappeenranta TeliaSonera Finland Oyj 35
3. 303 TkL Anttila Tero 1960 Vantaa H:gin seud. liik. -kuntayht. (HSL) 35
4. 372 DI Vierros Tero 1954 Helsinki Outotec (Finland) Oy 34
5. 326 DI Kestilä Juha 1954 Helsinki ABB Oy 32
6. 320 DI Jokinen Jari 1967 Helsinki Aalto-yliopisto 31
7. 317 DI Inkilä Janne 1977 Helsinki ABB Oy Marine & Cranes 30
8. 318 DI Jalassola Jerry 1975 Kirkkonummi Accenture Oy 27
9. 364 DI Saastamoinen Markku 1950 Kotka Eläkkeellä 27
10. 312 DI Helenius Mika 1966 Espoo Aalto-yliopiston perustiet. kk 27
11. 363 tekn. kand. Saarenpää Sampo 1986 Helsinki Deloitte 27
12. 374 DI Wanne Elina 1976 Espoo Aalto Future Club 27

LÄNTINEN VAALIALUE - VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT (6)

1. 662, DI, Ivanoff, Antti, 1978, Tampere, Fastems Oy Ab, 56
2. 683, DI, Seppälä, Marjut, 1975, Rusko, Sandvik Mining and Construction Oy, 56
3. 664, DI, Jussila, Kari, 1968, Tampere, Intel Finland Oy, 44
4. 679, TkT, Raatikainen, Ilkka, 1962, Vaasa, DesNetti Oy, 43
5. 676, DI, Nyberg, Petri, 1963, Jyväskylä, Qualico Oy, 42
6. 653, DI, Anttila, Ari, 1958, Eura, Teollisuuden Voima Oyj, 40

LÄNTINEN VAALIALUE - VARALLE VALITUT (7)

1. 651, FT, KTT, Ahopelto, Johanna, 1967, Vaasa, DesNetti Oy, 40
2. 675, DI, Munkki, Marianne, 1969, Vähäkyrö, Wärtsilä Finland Oy, 36
3. 674, TkT, Luoma, Rauno, 1963, Pori, Norilsk Nickel Harjavalta Oy, 35
4. 666, DI, Koski, Juha, 1961, Tampere, Tampereen kauppakamari, 29
5. 688, DI, Talvitie, Jarmo, 1962, Tampere, Nokia Oyj, 28
6. 654, DI, opett., Arvonen, Tero, 1978, Tampere, Nokia Solutions and Networks Oy, 27
7. 661, DI, Ilveskoski, Matti, 1947, Tampere, Tampereen ev.-lut. seurakuntayhtymä, 23

ITÄINEN VAALIALUE - VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT (1)

1. 843, DI, Koskinen, Kimmo, 1964, Varkaus, Foster Wheeler Energia Oy, 57

ITÄINEN VAALIALUE - VARALLE VALITUT (2)

1. 845, FT, Poutiainen, Hannu, 1963, Kuopio, Mikkelin ammattikk, 16
2. 842, DI, Komu, Hanna, 1965, Kuopio, Yara Suomi Oy, 15

POHJOINEN VAALIALUE - VALTUUSTON JÄSENIKSI VALITUT (3)

1. 950, DI, Merihaara, Mikko, 1976, Oulu, Medieta Oy, 85
2. 952, DI, Okkonen, Jaakko, 1951, Kempele, Oulun Kauppakamari, 56
3. 941, DI, Haapala, Teemu, 1979, Oulu, Prove Expertise Oy, 45

POHJOINEN VAALIALUE - VARALLE VALITUT (4)

1. 949, DI, Lukkarila, Anne, 1983, Oulu, Nokia Solutions and Networks Oy, 32
2. 953, DI, Talvitie, Mari-Leena, 1980, Oulu, Eduskunta (perhevapaalla), 30
3. 947, DI, Liisanantti, Ville, 1980, Tornio, Calderys Finland Oy, 29
4. 944, DI, Kangas, Olavi, 1943, Oulu, OK Konsultointi, 28